Czas wakacji nieuchronnie dobiega końca, a więc zgodnie z obietnicą zapraszamy Państwa na 6. edycję naszego projektu, jakim są Autorskie spotkania w sieci. Program powstał na początku pandemii, dlatego jego pierwotny tytuł brzmiał: Antywirusowe autorskie spotkania w sieci
Dziś mając nadzieję, że ten trudny czas jest już prawie za nami, żegnamy się z przymiotnikiem ANTYWIRUSOWE i kontynuujemy spotkania, poświęcone interesującym książkom, prezentujące ich autorów i prowadzone przez niezastąpionego redaktora Marka Zająca.
Tradycyjnie będziemy spotykać się w środowe wieczory. Dziś zapraszamy na spotkanie w ramach jesiennej edycji dnia 24 października 2022 roku (WYJĄTKOWO w poniedziałek!) o godzinie 20.00.
Gośćmi red. Marka Zająca będą: abp. Grzegorz Ryś oraz profesor Tadeusz Gadacz, a asumptem do ich rozmowy będzie książka pt. Jeden, Święty, Powszechny, Apostolski. Spotkania z historią Kościoła. Jej autorem jest abp. Grzegorz Ryś.
Tematem rozmowy będzie intrygująca kwestia: na ile średniowieczne chrześcijaństwo ukształtowało współczesny świat? I jak bardzo jesteśmy zanurzeni w tym dziedzictwie wieków średnich?
Abp. Grzegorz Ryś – polski duchowny rzymskokatolicki, doktor habilitowany nauk humanistycznych, specjalizujący się w historii Kościoła. W latach 2007–2011 rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, w latach 2011–2017 biskup pomocniczy krakowski; od 2017 roku arcybiskup metropolita łódzki, administrator apostolski diecezji kaliskiej w latach 2020–2021.
Prof. Tadeusz Gadacz – polski filozof i religioznawca specjalizujący się w filozofii człowieka, wykładowca akademicki, tłumacz, profesor nauk humanistycznych, były prezbiter katolicki i członek Zgromadzenia Pijarów. Uczeń Józefa Tischnera. W latach 1991–1995 dziekan Wydziału Filozofii Papieskiej Akademii Teologicznej. Od 1995 prowincjał zakonu pijarów, odszedł z zakonu w 1998 roku. W latach 1996–1999 kierownik Katedry Filozofii Religii na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Warszawskiego, później profesor Collegium Civitas w Warszawie, dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz pracownik Wydziału Humanistycznego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Redaktor encyklopedii Religia Wydawnictwa Naukowego PWN. Od 2019 roku radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.
Red. Marek Zając – polski dziennikarz i publicysta, specjalizujący się w tematyce religijnej i społecznej. Sekretarz Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, przewodniczący rady Fundacji Auschwitz-Birkenau, dyrektor stacji telewizyjnej Polsat Rodzina.
Spotkanie będzie transmitowane na kanale YouTube, na profilu Fb Fundacji.