VIII FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ W SKIERNIEWICACH

03, 10, 17, 24 sierpnia 2008 r.

KONCERT I

Niedziela, 03 sierpnia 2008, godz. 19:00
Kolegiata Najświętrzego Serca Jezusowego, oś. Widok

Wykonawcy:
Joanna Woszczykaria – flet
Jakub Garbacz – organy
Polish Camerata pod dyr. Marka Głowackiego

PROGRAM:

  • Antonio Vivaldi – Concerto alla Rustica op. 51 nr 4
  • Johann Sebastian Bach – II Suita Orkiestrowa h-moll BWV 1068
  • Johann Sebastian Bach – Preludium i Fuga a-moll BWV 543
  • Georg Friedrich Haendel – Concerto F-dur nr 13 „Kukułka i słowik"
  • Georg Friedrich Haendel – Concerto F-dur op. 4 nr 4

KONCERT II

Niedziela, 10 sierpnia 2008, godz. 19:00
Kolegiata Najświętrzego Serca Jezusowego, oś. Widok

Wykonawcy:
Paweł Gusnar – saksofon
Jan Bartłomiej Bokszczanin – organy

PROGRAM:

  • Felix Borowski – Allegro ma non troppo z I Sonaty
  • Johann Sebastian Bach – „Jesu bleibet meine Freunde" – chorał z Kantaty nr 147
  • Johann Sebastian Bach – Aria z Suity D-dur
  • Alessandro Marcello – Concerto in D /Andante e spiccato, Adagio, Presto/
  • Joel Martinson – Aria on a Chaccone
  • Eugene Bozza – Aria
  • Aleksander Tansman – Allegro, Aria z Sonatiny (część 1 i 2)
  • Marian Sawa – Burlesca „Spotkanie z Kalinką"
  • Astor Piazzola – Tanti Anni Prima
  • Krzysztof Komeda – Kattorna
  • Krzysztof Komeda – Moja Ballada

KONCERT III

Niedziela, 17 sierpnia 2008, godz. 19:00
Kościół Garnizonowy, pl. Jana Pawła II

Wykonawca:
Marcin Armański – organy

PROGRAM:

  • Heinrich Scheidemann - Preambulum in F
  • Hrich Scheidemann - Canzona in F
  • Johann Pachelbel - Ciacona f-moll
  • Johann Sebastian Bach - Toccata i fuga d-moll
  • Johann Sebastian Bach – Chorał „Allein Gott"
  • Cesar Franck - Andantino g-moll
  • Felix Mendelssohn - Preludium i fuga c-moll
  • Gaston Litaize - Prelude et Danse fuguee

KONCERT IV

Niedziela, 24 sierpnia 2008, godz. 19:00
Kościół p.w. św. Jakuba, ul. Senatorska

Wykonawcy:
Chór Mieszany Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki w Radomsku
pod dyr. Macieja Salskiego

PROGRAM:

  • Stanisław Moniuszko - Msza Es-dur (Kyrie, Gloria)
  • Mikołaj Gomółka - Psalm „Nieście chwałę Mocarze"
  • Julisz Łuciuk - O Ziemio polska
  • Negro spirituals - Swing Low
  • Romuald Twardowski - Czego chcesz od nas Panie
  • Wojciech Kilar - Zdrowaś Mario
  • Józef Świder - Moja Piosenka
  • John Newton - Amazing grace
  • Romuald Twardowski - Ciemna nocka
  • Grzegorz Gerwazy Gorczycki - In virtute tua